Aktuality

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ JANY HAVLÍČKOVÉ

Část výstavy zlínské fotografky Jany Havlíčkové Vám po dobu uzavření výstavních prostor TIC Vizovice přiblížíme zde.
/>

| Číst více

Aktuality

SORTIMENT ZBOŽÍ TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA VIZOVICE

Nově jsme pro Vás otevřeli sekci s produktovou nabídkou Turistického informačního centra. www.dkvizovice.cz/produkty/. Zde můžete nalézt, jak věci pro turisty, tak i místní tradiční výrobky a knihy od regionálních vydavatelů. Dále jsme pro Vás udělali možnost objednání zboží na emailové adrese: infocentrum@dkvizovice.cz , zboží zasíláme na dobírku nebo osobní odběr v infocentrum přes výdejní okénko a to i po dobu uzavření prodejny z důvodu pandemie.

| Číst více

Aktuality

Aktuality

Ohlédnutí za 53. Vizovickým zámeckým kulturním létem Aloise Háby

Před koncem roku i Kruh přátel hudby Vizovice hodnotil svou práci za rok 2020. Jeho stěžejní činností je organizování Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. To se letos uskutečnilo už po třiapadesáté.

| Číst více

Aktuality

Česká mše vánoční

Slavná skladba Jakuba Jana Ryby – Česká mše vánoční se stala
neodmyslitelnou součástí českých Vánoc. Poslechněte si ji v doprovodu
obrázků adventních Vizovic.

| Číst více

Aktuality

VÁNOČNÍ KOLEDY

VÁNOČNÍ KOLEDY

Od 6. prosince po dobu tří adventních nedělí odpoledne zazní v rozhlase města 6 vánočních koled. Každý, kdo pozná název aspoň dvou koled, si může v Turistickém informačním centru na Domě kultury Vizovice vyzvednout odměnu vánoční perníčky a ozdobu na vánoční stromeček z vizovického pečiva. Po dobu uzavření TIC je umístěn na dveřích Domu kultury zvonek a pracovníci vám odměnu vydají v čase po. – pá. 8:00 – 12:00 a 12:30 – 14:30, tel 577599110, email: infocentrum@dkvizovice.cz

| Číst více

Aktuality

VRÁCENÍ PENĚZ ZA ZAKOUPENÉ VSTUPNÉ

Peníze za zakoupené vstupenky na kulturní akce, které byly zrušeni z důvodu nařízení vlády kvůli epidemii Covid19 vracíme v Turistickém informačním centru po. – pá. 8:00 – 12:00 a 12:00 – 14:30 do 18. prosince 2020. Na vchodu do Domu kultury Vizovice je umístěn zvonek a pracovníci TIC jsou v uvedených časech přítomni, tel. 577599110, email: infocentrum@dkvizovice.cz

 

 

 

| Číst více

Aktuality

TIPOVACÍ SOUTĚŽ – KAMÍNKY

A je to tady první kolo soutěže v tipování a hledání kamínků v okolí Vizovic.

Soutěž v tipování probíhá do neděle 15. listopadu 2020 do 23:59 a to na https://www.facebook.com/TICVizovice

instagramu https://www.instagram.com/infocentrumvizovice/ , tak neváhej a tipuj. 

Turistické informační centrum Vizovice

| Číst více

Aktuality

TIP NA VÝLET – OKOLÍ HRADU BUCHLOVA

Na Buchlov je možné jít pěšky z městyse Buchlovice. Po žlutě značené turistické trase jsou to necelé 4 km vytrvalého stoupání. Jeden kilometr před hradem budete procházet alejí vzrostlých javorů zvanou Rytířská cesta. Druhou variantou je vyrazit pěšky z okraje obce Břestek z rozcestí Pod Břesteckou skalou. Odtud vedou na Buchlov dvě turistické trasy – zelená a červená. Pro stoupání ke hradu doporučujeme zvolit zeleně značenou trasu, pro návrat trasu červenou. Obě mají délku kolem 2 km. Třetí možností je vyjet k Buchlovu autem, odbočka ze silnice I/50 je vyznačena.

Na dohled od hradu stojí na vrcholu Modla (taky se mu říká Barborka) kaple sv. Barbory ze 13. století. Dnešní barokní podobu získala v roce 1673. Kaple slouží jako hrobka Petřvaldů a Berchtoldů, tedy bývalých majitelů hradu Buchlova.

V okolí hradu a Barborky doporučujeme projít se po 3 km dlouhé trase naučné stezky Okolo Buchlova, kterou realizovaly Lesy České republiky. Naučná stezka na 11 zastaveních seznamuje návštěvníky jak s přírodními zajímavostmi, tak i s lesnickými pracemi, dokonce je zde uveden příběh O Čertově sedle. Stezka je doplněna dřevěnými exponáty různých druhů zvěře, která se zde vyskytuje. Na trase naučné stezky je řada míst, která poskytují zajímavé výhledy do okolní krajiny. Při dobrém počasí dohlédnete např. i do Zlína.

Foto: Archiv CCRVM.

| Číst více