Aktuality

PF 2019

Děkujeme Vám za přízeň v roce 2018 a zároveň Vám přejeme pohodové a spokojené prožití Vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví a pohody v roce 2019. Zároveň bychom chtěli touto cestou poděkovat všem sponzorům, spolupracovníkům a pomocníkům z řad veřejnosti za celoroční pomoc a návštěvníkům na přízeň.

| Číst více

Aktuality

VÝZVA – Šikovné ruce občanů Vizovic a soutěž o nejlepší kyselici

Dne 1. 2. 2019 v 17 hodin se uskuteční již osmá VÝSTAVA ŠIKOVNÉ RUCE OBČANŮ VIZOVIC A SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KYSELICI v prostorách vestibulu a kavárny Domu kultury Vizovice. Žádáme tímto všechny zájemce o vystavení svých výrobků a zájemce o účast v soutěži o nejlepší kyselici, aby nás kontaktovali do 20. 1. 2019 na tel: 577 599 110, 734 273 434, 604 208 912,
nebo emailem: infocentrum@dkvizovice.cz (pro výherce v soutěži je připravena hodnotná cena).

| Číst více

Aktuality

Hudební klub – Fleret

Tak se hudební fandové opět sešli 4.10.2018 v Hudebním klubu ve vizovické kavárně Domu kultury. Měli jsme vzácného hosta, profesionální a velmi populární skupinu FLERET, která letos oslavuje 35 leté trvání na naší hudební scéně. O podobě večera jsme se s vizovjanem a kapelníkem Zdeňkem Hrachovým velmi rychle domluvili. Naše klubové pořady nejsou jen o hudbě, ale vždy si s muzikanty povídáme o jejich historii a hudebním vývoji. No a Z. Hrachový s houslistou S. Bartošíkem se také předvedli jako skvělí vypravěči. Navíc dovezli na DVD záznam z letošního vyprodaného koncertu v pražské Lucerně a promítli jsme i ukázku z koncertu na Master of Rock ve Vizovicích, kde vybrali skladbu s úžasnou Jarmilou Šulákovou. Jejich komorní a bezprostřední vystoupení diváky nadchlo a tím, že jsme se dostali jen do první poloviny jejich historie, bylo domluveno pokračování se skupinou FLERET v Hudebním klubu i příští rok.

| Číst více

Aktuality

Manželství v kostce

Jak vypadalo manželství Emila a Marcely v průběhu 100 let? To jsme se dozvěděli 6. září v Domě kultury Vizovice v černé komedii autora a režiséra Luboše Baláka – Manželství v kostce. Naplno se zde rozvinul komediální talent dvou skvělých herců: Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila. Nejprve se představili jako dvacetiletí, když se seznamobali na břehu Berounky a pak o sto let starší, když přemýšlejí na lavičce v Beskydech, proč se jim vlastně nepovedlo zakroutit tomu druhému krkem. Nechyběla scénka o krizi středního věku (muž se brání „útěkem“ do garáže, žena řeší konec vášně odchodem k jinému partnerovi), krachu v podnikání či sexuální revoluce u páru v sedmdesáti letech.
Nabitý sál burácel salvami smíchu, diváci se skvěle bavili a nejeden místy objevil ve hře vlastní zážitky a zkušenosti.

| Číst více

Aktuality

Komentované prohlídky města Vizovice

Dům kultury a TIC pořádají každé pondělí v měsících červenci a srpnu v 10 hodin komentované prohlídky města Vizovice. Vydejte se s námi po historii i současnosti tohoto krásného města s doprovodem. Termíny prohlídky: 2, 9, 23, 30. 7. a 6, 13, 20, 27. 8. 2018.

| Číst více

Aktuality

Vycházková hra POZNEJ MĚSTO VIZOVICE

V TIC Vizovice byla 14. června 2018 v 17 hodin odstartovaná nová vycházková hra pro jednotlivce i celé rodiny s názvem Poznej město Vizovice. Každý zájemce obdrží v TIC Vizovice mapku trasy s tajenkou a vyrazí dle pokynů do města po památkách a zajímavostech s cílem tuto tajenku vyluštit. Cíl hry je opět v TIC, kde úspěšný luštitel obdrží památeční odměnu.

| Číst více

Aktuality

Dvojkoncert – Dlouhý proces a Aventis

V sobotu 14.4.2018 vystoupily v Domě kultury Vizovice hned dvě kapely s rozdílnými hudebními žánry. Nejdříve jsme si poslechli dvouhodinový koncert folkrockové kapely Dlouhý proces. U stolů při výborném vínku či pivu to byl na sklonku slunného dne perfektní zážitek. A to nás ještě po krátké přestávce čekala šestičlenná rock – popová kapela Aventis a ta úplně všechny zvedla ze židlí. Ve svižném bigbeatovém tempu koncert pokračoval až do 23. hodiny.

| Číst více

Aktuality

Penzion pod Pařezem

Po úspěšných Rychlých šípech v podání Fryštáckého divadelního spolku jsme se těšili na další komedii a to Penzion pod Pařezem.

Návštěvníci Domu kultury Vizovice se skvěle bavili příběhem o mladém páru, který se v den svých zásnub pohádá a následně vsadí před svědky o to, že ON se do příští neděle třikrát zasnoubí. A právě v malém podhorském penzionu Pod Pařezem se ON snaží získat nevinné oběti svolné k zásnubám, zatímco ONA se mu jeho plány snaží překazit. Dochází i k záměně osob, ON je dokonce chvíli považován za milionáře a sličný personál penzionu včetně vdoviček shánějících náhradního manžela se mu snaží vetřít do přízně. Ovšem ne nadlouho…

| Číst více

Aktuality

Velikonoční jarmark

Ten, kdo v sobotu 24. března navštívil Velikonoční jarmark v Domě kultury Vizovice určitě nelitoval.
Přes čtyři desítky prodejců zaplnily nejen prostory Domu kultury, ale další stánky plné zboží vítaly příchozí i na parkovišti, kde v kotli bublala zabijačka od řezníka Pavla Langera a posezení lákalo k ochutnávce. Návštěvníci z Vizovic a okolí si mohli vybrat z bohaté nabídky řemeslných výrobků, velikonočních dekorací, pořídit pomlázku na nadcházející svátky, tradiční vizovické kraslice, vizovické pečivo, perníky, frgály, ovčí i kozí sýry, marmelády, medovinu i domácí med a další. Řada prodejců nejen své výrobky prodávali, ale také na místě výrobu předváděli a zájemci si sami mohli zkusit namalovat kraslici, vymodelovat vizovické pečivo, nebo se podívat, jak se plete pomlázka.

Příjemnou atmosféru doplnilo vystoupení gajdoše Petra Sovjáka, Valašského souboru Vizovjánek, cimbálových muzik Ocún a Ocúnek a Folklorního souboru z Polešovic.

| Číst více

Aktuality

Úsměvy Zdeňka Trošky

V úterý 6.března se ve Vizovicích konala zábavná talk- show s názvem „Úsměvy Zdeňka Trošky „. Z. Troška absolvoval středoškolská studia na Lycée Garnot ve francouzském Dijonu. Poté vystudoval filmovou a televizní režii na pražské Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění. Z. Troška se netají tím, že mu do tvorby zasahuje také maminka Růžena Trošková. Povídání o slavné trilogii Slunce, seno…, Babovřesky.., pobavilo všechny posluchače. Nechyběly ani veselé historky z natáčení a vzpomínky na dobu bujarého mládí. Publikum reagovalo na veselé povídání a objevily se i překvapivé dotazy.
Zábavný večer hudebně doprovodila písničkářka, zpěvačka a kytaristka, autorka hudby i textů Simona Klímová.

| Číst více