Aktuality

Aktuality

NATÁČENÍ FILMU SMEČKA

Celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského SMEČKA vzniká jak ve Zlíně, tak ve Vizovicích v Domě kultury. Přiložené fotografie z natáčení nám zaslala „8Heads Productions“.

Sachsenring, 7.7.2019, Velka cena Nemecka, MotoGp
Foto: Mafra-David Neff

Sachsenring, 7.7.2019, Velka cena Nemecka, MotoGp
Foto: Mafra-David Neff

Sachsenring, 7.7.2019, Velka cena Nemecka, MotoGp
Foto: Mafra-David Neff

Sachsenring, 7.7.2019, Velka cena Nemecka, MotoGp
Foto: Mafra-David Neff

Sachsenring, 7.7.2019, Velka cena Nemecka, MotoGp
Foto: Mafra-David Neff

| Číst více

Aktuality

ZÁPIS DO KURZU ANGLIČTINY

Dům kultury Vizovice pořádá zápis do kurzu Angličtiny na školní rok 2019/2020. Zájemci se můžou hlásit na Domě kultury Vizovice tel. 577 599 110, 734 273 434, nebo v papírnictví Pavelka. Informační schůzka bude 19. 9. 2019 v 16 hodin ve vestibulu Domu kultury.

| Číst více

Aktuality

VIZOVICKÝ FARMÁŘSKÝ TRH NA NOVÉM MÍSTĚ

V sobotu 18. 5. 2019 zaznamenal Vizovický farmářský trh velkou změnu. Z bezpečnostních důvodů ho z velmi frekventovaného autobusového nádraží pořadatelé přestěhovali na nové místo a to na parkoviště za Domem kultury Vizovice. Změnu místa ocenili jak prodejci, tak i návštěvníci trhu. Zmizel stres při vykládání zboží mezi jednotlivými autobusovými spoji, odpadlo neustálé hlídání návštěvníků, aby nespadli pod kola přijíždějících autobusů, zvýšila se bezpečnost dětí a doprovodné kapely už nemusely tu a tam hrát přímo do otevřených dveří autobusů. Na novém stanovišti za Domem kultury probíhaly trhy v pohodě a bez problémů. Návštěvníci si v klidu nakoupili, poseděli, pobavili se, nebo si poslechli skvělou hudbu zlínské kapely Jazzbook. Obavy z nízké návštěvnosti se v průběhu dopoledne rozplynuly a ti, kteří trh navštívili, byli spokojeni. Další farmářský trh bude 21. 9. 2019 opět na parkovišti za Domem kultury.

| Číst více

Aktuality

ČECHÁČCI A ČOBOLÁCI

Po dvou letech jsme měli tu čest opět přivítat v Domě kultury Vizovice mladého slovenského herce a scénáristu Pavola Seriše. Tentokrát si přizval svého kolegu Filipa Tellera, spolužáka z Janáčkovy akademie, kde spolu absolvovali Ateliér fyzického divadla. V představení na pomezí stand – up komedie a divadla, které pojednává o vztazích a rozdílech mezi Čechy a Slováky, využili oba herci své charakteristické nadání: slovní a pohybovou komiku, tanec, zpěv a improvizaci. Tuto velmi vydařenou hru spolu napsali u 100. výročí vzniku Československa. V roce 2018 s ní v rámci turné objeli 14 měst Česka a Slovenska.

| Číst více

Aktuality

LIMONÁDOVÝ JOE

V pátek 8. února hrálo ochotnické divadlo SPOLU – Spolek ochotníků Lukoveček ve Vizovicích hru Limonádový Joe aneb koňská opera. Je to jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých filmových komedií, kde správní muži pijí pouze kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu pistolníka, vybaveného přesnou muškou a zářivým úsměvem. Tuto hru ochotníci nazkoušeli ke 100. výročí narození autora Jiřího Brdečky, což by bylo v prosinci 2017. Od té doby proběhlo několik repríz: od Lukovečka, Prlova, Žeranovic až po Vizovice a všude sklidili ochotníci zasloužený aplaus. Hra trvala dvě hodiny a byla proložena mnoha známými i méně známými písničkami. Šikovní muzikanti doprovodili celé představení živou hudbou.

| Číst více

Aktuality

52. VIZOVICKÉ ZÁMECKÉ KULTURNÍ LÉTO ALOISE HÁBY

Program koncertní sezóny 2019

31. KVĚTEN – HUDEBNÍ REFLEXE

14. ČERVEN – IN VOX VERITAS

28. ČERVEN – KLENOTY BAROKNÍ HUDBY

5. ČERVENCE – V MOŘSKÉM VÁNKU

19. ČERVENCE – VELIKÁNI KLAVÍRU

2. SRPEN – SLADKÉ VIOLONCELLO SE SMETANOU

30. SRPEN – MEZI DVĚMA SVĚTY

6. ZÁŘÍ – VÁŠEŇ MLÁDÍ A TOUHA ZRALOSTI

Předprodej předplatenek již zahájen v Informačním centru na DK za 750 Kč.

| Číst více

Aktuality

RŮŽE ŠANSONU

RŮŽE ŠANSONU Novoroční koncert Jany Musilové a klavíristy Petra Maláska se konal v pátek 11. ledna v Domě kultury ve Vizovicích. Jana Musilová herečka a zpěvačka, členka Městského divadla v Brně, nositelka několika ocenění za nejpopulárnější herečku sezony a nominace na cenu Thalie, velmi mile překvapila vizovské publikum programem klasických písní francouzského i českého šansonu. V průběhu večera zazněly písně z repertoáru Edith Piaf, G. Becauda, Ch. Aznavoura i písně Petra Maláska, Václava Kopty a dalších známých českých autorů. Na klavír Janu Musilovou doprovázel vynikající hudebník Petr Malásek, který je jednou z nejvýznamnějších osobností naší hudební scény.

| Číst více

Aktuality

Josef Holcman – Osobní poplach 24. ledna letošního roku proběhl v kavárně Kulturního domu opět večer se spisovatelem Josefem Holcmanem, tentokrát se scénickým čtením z jeho knihy „Osobní poplach“. Scénické čtení doslova, protože se četly ukázky ze scénáře, který z uvedené knížky připravuje režisér Břetislav Rychlík pro Městské divadlo ve Zlíně pro příští sezonu. Josef Holcman si na jeviště přizval vizovické kamarády, ochotníky Zdeňka Kunderu, Marii Witmanovou a Jana Imrýška, což se odehrálo v první polovině večera. Ovšem v druhé půlce vystoupil Josef se svým báječným a spontánním vypravěčstvím o svém strýcovi Jožkovi – surovém humanistovi, a ohlas publika byl veliký. Večer byl hudebně zarámován nahrávkami originální „Ňorkovy muziky“ z Horňácka, protože Holcmanův strýc Jožka pocházel z Velké nad Veličkou a děj Osobního poplachu se tam zčásti odehrává. Jan Imrýšek objevil dokonce souvislost mezi Ňorkovou drsnou muzikou a Vizovicemi – hudební skladatel Alois Hába s muzikou spolupracoval zejména v roce 1932, kdy v rozhlasovém studiu s nimi natočili relaci Lidová hudba a jazz. Fotografie věhlasného vizovického rodáka A. Háby se sedmičlennou Ňorkovou muzikou byla během scénického čtení promítnuta na plátno a posluchači si z CD „Drsná pohlazení“ mohli poslechnout několik skladeb sedláckých nebo verbuňků. Josef Holcman také na závěr zmínil svoji připravovanou knihu (Karel chodí po zemi) o významném moravském etnografovi Karlu Pavlištíkovi (1931 – 2018), který měl velmi blízko k Vizovicím. Plánujeme, že při jejím vydání na podzim letošního roku se zase sejdeme v Kulturním domě.

| Číst více

Aktuality

PF 2019

Děkujeme Vám za přízeň v roce 2018 a zároveň Vám přejeme pohodové a spokojené prožití Vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví a pohody v roce 2019. Zároveň bychom chtěli touto cestou poděkovat všem sponzorům, spolupracovníkům a pomocníkům z řad veřejnosti za celoroční pomoc a návštěvníkům na přízeň.

| Číst více