Aktuality

Komentované prohlídky města Vizovice

Dům kultury a TIC pořádají každé pondělí v měsících červenci a srpnu v 10 hodin komentované prohlídky města Vizovice. Vydejte se s námi po historii i současnosti tohoto krásného města s doprovodem. Termíny prohlídky: 2, 9, 23, 30. 7. a 6, 13, 20, 27. 8. 2018.

| Číst více

Aktuality

Vycházková hra POZNEJ MĚSTO VIZOVICE

V TIC Vizovice byla 14. června 2018 v 17 hodin odstartovaná nová vycházková hra pro jednotlivce i celé rodiny s názvem Poznej město Vizovice. Každý zájemce obdrží v TIC Vizovice mapku trasy s tajenkou a vyrazí dle pokynů do města po památkách a zajímavostech s cílem tuto tajenku vyluštit. Cíl hry je opět v TIC, kde úspěšný luštitel obdrží památeční odměnu.

| Číst více

Aktuality

Dvojkoncert – Dlouhý proces a Aventis

V sobotu 14.4.2018 vystoupily v Domě kultury Vizovice hned dvě kapely s rozdílnými hudebními žánry. Nejdříve jsme si poslechli dvouhodinový koncert folkrockové kapely Dlouhý proces. U stolů při výborném vínku či pivu to byl na sklonku slunného dne perfektní zážitek. A to nás ještě po krátké přestávce čekala šestičlenná rock – popová kapela Aventis a ta úplně všechny zvedla ze židlí. Ve svižném bigbeatovém tempu koncert pokračoval až do 23. hodiny.

| Číst více

Aktuality

Penzion pod Pařezem

Po úspěšných Rychlých šípech v podání Fryštáckého divadelního spolku jsme se těšili na další komedii a to Penzion pod Pařezem.

Návštěvníci Domu kultury Vizovice se skvěle bavili příběhem o mladém páru, který se v den svých zásnub pohádá a následně vsadí před svědky o to, že ON se do příští neděle třikrát zasnoubí. A právě v malém podhorském penzionu Pod Pařezem se ON snaží získat nevinné oběti svolné k zásnubám, zatímco ONA se mu jeho plány snaží překazit. Dochází i k záměně osob, ON je dokonce chvíli považován za milionáře a sličný personál penzionu včetně vdoviček shánějících náhradního manžela se mu snaží vetřít do přízně. Ovšem ne nadlouho…

| Číst více

Aktuality

Velikonoční jarmark

Ten, kdo v sobotu 24. března navštívil Velikonoční jarmark v Domě kultury Vizovice určitě nelitoval.
Přes čtyři desítky prodejců zaplnily nejen prostory Domu kultury, ale další stánky plné zboží vítaly příchozí i na parkovišti, kde v kotli bublala zabijačka od řezníka Pavla Langera a posezení lákalo k ochutnávce. Návštěvníci z Vizovic a okolí si mohli vybrat z bohaté nabídky řemeslných výrobků, velikonočních dekorací, pořídit pomlázku na nadcházející svátky, tradiční vizovické kraslice, vizovické pečivo, perníky, frgály, ovčí i kozí sýry, marmelády, medovinu i domácí med a další. Řada prodejců nejen své výrobky prodávali, ale také na místě výrobu předváděli a zájemci si sami mohli zkusit namalovat kraslici, vymodelovat vizovické pečivo, nebo se podívat, jak se plete pomlázka.

Příjemnou atmosféru doplnilo vystoupení gajdoše Petra Sovjáka, Valašského souboru Vizovjánek, cimbálových muzik Ocún a Ocúnek a Folklorního souboru z Polešovic.

| Číst více

Aktuality

Úsměvy Zdeňka Trošky

V úterý 6.března se ve Vizovicích konala zábavná talk- show s názvem „Úsměvy Zdeňka Trošky „. Z. Troška absolvoval středoškolská studia na Lycée Garnot ve francouzském Dijonu. Poté vystudoval filmovou a televizní režii na pražské Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění. Z. Troška se netají tím, že mu do tvorby zasahuje také maminka Růžena Trošková. Povídání o slavné trilogii Slunce, seno…, Babovřesky.., pobavilo všechny posluchače. Nechyběly ani veselé historky z natáčení a vzpomínky na dobu bujarého mládí. Publikum reagovalo na veselé povídání a objevily se i překvapivé dotazy.
Zábavný večer hudebně doprovodila písničkářka, zpěvačka a kytaristka, autorka hudby i textů Simona Klímová.

| Číst více

Aktuality

Šikovné ruce občanů Vizovic

16. února byla vernisáží zahájena výstava rukodělných prací občanů z Vizovic ve výstavních prostorách Informačního centra. Letos se sešly překrásné věci od 24 vystavujících. Lidé až do velikonočních svátků mohli obdivovat háčkovaný betlém, keramiku, háčkované oděvy, doplňky, háčkovaná i šitá zvířátka, tradiční vizovické pečivo, malované obrazy, vyšívané ubrusy, Vizovické kraslice, pedig, vánoční ozdoby z korálků, drátované věci i kraslice, keramika z proutí, šperky z fima, mandaly, panáčci z kelímků, hlíny a další. Nevystavovali jen dospělí, ale tak děti.

| Číst více

Aktuality

FRAGILE ve Vizovicích

Tato vokální skupina, složená z populárních slovenských osobností známých z televizních obrazovek a divadel pod taktovkou zakladatele a dirigenta Braňo Kostky, předvedla téměř 2 hodinové představení plné humoru a skvělé muziky. Pro spoustu posluchačů bylo živé a capella provedení, kdy všechno, co slyšeli, bylo opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů – tzn. bez nástrojů, ojedinělým zážitkem.

| Číst více

Aktuality

PF 2018

Příjemné prožití svátků vánočních a mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2018 Vám přeje Dům kultury Vizovice.

| Číst více

Aktuality

VIZOVSKÉ BABÍ LÉTO

2.ročník Vizovského babího léta se uskutečnil v sobotu 2.září 2017 od 14 hodin na parkovišti za Domem kultury ve Vizovicích. Návštěvníky neodradilo nepříznivé počasí- mokro po předchozím dešti – ani náhlé, skoro dvacetistupňové ochlazení, ani hromady stavebního materiálu, uložené na parkovišti pro potřeby rekonstrukce KD. Kdo na parkoviště dorazil, nelitoval. Začátek hudebního odpoledne se nesl v rytmech ragtimu, spirituálu, jazzových melodií a písní z muzikálů v podání Zlínských jazzových smyčců Následující kapela Rockoví lišáci přitvrdila a provedla nás koncertní retro rockovou produkcí. Všichni návštěvníci si skvěle užili netradiční, ale zajímavé spojení jazzu a rocku.

| Číst více