Aktuality

52. VIZOVICKÉ ZÁMECKÉ KULTURNÍ LÉTO ALOISE HÁBY

Program koncertní sezóny 2019

31. KVĚTEN – HUDEBNÍ REFLEXE

14. ČERVEN – IN VOX VERITAS

28. ČERVEN – KLENOTY BAROKNÍ HUDBY

5. ČERVENCE – V MOŘSKÉM VÁNKU

19. ČERVENCE – VELIKÁNI KLAVÍRU

2. SRPEN – SLADKÉ VIOLONCELLO SE SMETANOU

30. SRPEN – MEZI DVĚMA SVĚTY

6. ZÁŘÍ – VÁŠEŇ MLÁDÍ A TOUHA ZRALOSTI

Předprodej předplatenek již zahájen v Informačním centru na DK za 750 Kč.

| Číst více

Aktuality

RŮŽE ŠANSONU

RŮŽE ŠANSONU Novoroční koncert Jany Musilové a klavíristy Petra Maláska se konal v pátek 11. ledna v Domě kultury ve Vizovicích. Jana Musilová herečka a zpěvačka, členka Městského divadla v Brně, nositelka několika ocenění za nejpopulárnější herečku sezony a nominace na cenu Thalie, velmi mile překvapila vizovské publikum programem klasických písní francouzského i českého šansonu. V průběhu večera zazněly písně z repertoáru Edith Piaf, G. Becauda, Ch. Aznavoura i písně Petra Maláska, Václava Kopty a dalších známých českých autorů. Na klavír Janu Musilovou doprovázel vynikající hudebník Petr Malásek, který je jednou z nejvýznamnějších osobností naší hudební scény.

| Číst více

Aktuality

Josef Holcman – Osobní poplach 24. ledna letošního roku proběhl v kavárně Kulturního domu opět večer se spisovatelem Josefem Holcmanem, tentokrát se scénickým čtením z jeho knihy „Osobní poplach“. Scénické čtení doslova, protože se četly ukázky ze scénáře, který z uvedené knížky připravuje režisér Břetislav Rychlík pro Městské divadlo ve Zlíně pro příští sezonu. Josef Holcman si na jeviště přizval vizovické kamarády, ochotníky Zdeňka Kunderu, Marii Witmanovou a Jana Imrýška, což se odehrálo v první polovině večera. Ovšem v druhé půlce vystoupil Josef se svým báječným a spontánním vypravěčstvím o svém strýcovi Jožkovi – surovém humanistovi, a ohlas publika byl veliký. Večer byl hudebně zarámován nahrávkami originální „Ňorkovy muziky“ z Horňácka, protože Holcmanův strýc Jožka pocházel z Velké nad Veličkou a děj Osobního poplachu se tam zčásti odehrává. Jan Imrýšek objevil dokonce souvislost mezi Ňorkovou drsnou muzikou a Vizovicemi – hudební skladatel Alois Hába s muzikou spolupracoval zejména v roce 1932, kdy v rozhlasovém studiu s nimi natočili relaci Lidová hudba a jazz. Fotografie věhlasného vizovického rodáka A. Háby se sedmičlennou Ňorkovou muzikou byla během scénického čtení promítnuta na plátno a posluchači si z CD „Drsná pohlazení“ mohli poslechnout několik skladeb sedláckých nebo verbuňků. Josef Holcman také na závěr zmínil svoji připravovanou knihu (Karel chodí po zemi) o významném moravském etnografovi Karlu Pavlištíkovi (1931 – 2018), který měl velmi blízko k Vizovicím. Plánujeme, že při jejím vydání na podzim letošního roku se zase sejdeme v Kulturním domě.

| Číst více

Aktuality

PF 2019

Děkujeme Vám za přízeň v roce 2018 a zároveň Vám přejeme pohodové a spokojené prožití Vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví a pohody v roce 2019. Zároveň bychom chtěli touto cestou poděkovat všem sponzorům, spolupracovníkům a pomocníkům z řad veřejnosti za celoroční pomoc a návštěvníkům na přízeň.

| Číst více

Aktuality

VÝZVA – Šikovné ruce občanů Vizovic a soutěž o nejlepší kyselici

Dne 1. 2. 2019 v 17 hodin se uskuteční již osmá VÝSTAVA ŠIKOVNÉ RUCE OBČANŮ VIZOVIC A SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KYSELICI v prostorách vestibulu a kavárny Domu kultury Vizovice. Žádáme tímto všechny zájemce o vystavení svých výrobků a zájemce o účast v soutěži o nejlepší kyselici, aby nás kontaktovali do 20. 1. 2019 na tel: 577 599 110, 734 273 434, 604 208 912,
nebo emailem: infocentrum@dkvizovice.cz (pro výherce v soutěži je připravena hodnotná cena).

| Číst více

Aktuality

Hudební klub – Fleret

Tak se hudební fandové opět sešli 4.10.2018 v Hudebním klubu ve vizovické kavárně Domu kultury. Měli jsme vzácného hosta, profesionální a velmi populární skupinu FLERET, která letos oslavuje 35 leté trvání na naší hudební scéně. O podobě večera jsme se s vizovjanem a kapelníkem Zdeňkem Hrachovým velmi rychle domluvili. Naše klubové pořady nejsou jen o hudbě, ale vždy si s muzikanty povídáme o jejich historii a hudebním vývoji. No a Z. Hrachový s houslistou S. Bartošíkem se také předvedli jako skvělí vypravěči. Navíc dovezli na DVD záznam z letošního vyprodaného koncertu v pražské Lucerně a promítli jsme i ukázku z koncertu na Master of Rock ve Vizovicích, kde vybrali skladbu s úžasnou Jarmilou Šulákovou. Jejich komorní a bezprostřední vystoupení diváky nadchlo a tím, že jsme se dostali jen do první poloviny jejich historie, bylo domluveno pokračování se skupinou FLERET v Hudebním klubu i příští rok.

| Číst více

Aktuality

Manželství v kostce

Jak vypadalo manželství Emila a Marcely v průběhu 100 let? To jsme se dozvěděli 6. září v Domě kultury Vizovice v černé komedii autora a režiséra Luboše Baláka – Manželství v kostce. Naplno se zde rozvinul komediální talent dvou skvělých herců: Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila. Nejprve se představili jako dvacetiletí, když se seznamobali na břehu Berounky a pak o sto let starší, když přemýšlejí na lavičce v Beskydech, proč se jim vlastně nepovedlo zakroutit tomu druhému krkem. Nechyběla scénka o krizi středního věku (muž se brání „útěkem“ do garáže, žena řeší konec vášně odchodem k jinému partnerovi), krachu v podnikání či sexuální revoluce u páru v sedmdesáti letech.
Nabitý sál burácel salvami smíchu, diváci se skvěle bavili a nejeden místy objevil ve hře vlastní zážitky a zkušenosti.

| Číst více

Aktuality

Komentované prohlídky města Vizovice

Dům kultury a TIC pořádají každé pondělí v měsících červenci a srpnu v 10 hodin komentované prohlídky města Vizovice. Vydejte se s námi po historii i současnosti tohoto krásného města s doprovodem. Termíny prohlídky: 2, 9, 23, 30. 7. a 6, 13, 20, 27. 8. 2018.

| Číst více

Aktuality

Vycházková hra POZNEJ MĚSTO VIZOVICE

V TIC Vizovice byla 14. června 2018 v 17 hodin odstartovaná nová vycházková hra pro jednotlivce i celé rodiny s názvem Poznej město Vizovice. Každý zájemce obdrží v TIC Vizovice mapku trasy s tajenkou a vyrazí dle pokynů do města po památkách a zajímavostech s cílem tuto tajenku vyluštit. Cíl hry je opět v TIC, kde úspěšný luštitel obdrží památeční odměnu.

| Číst více

Aktuality

Dvojkoncert – Dlouhý proces a Aventis

V sobotu 14.4.2018 vystoupily v Domě kultury Vizovice hned dvě kapely s rozdílnými hudebními žánry. Nejdříve jsme si poslechli dvouhodinový koncert folkrockové kapely Dlouhý proces. U stolů při výborném vínku či pivu to byl na sklonku slunného dne perfektní zážitek. A to nás ještě po krátké přestávce čekala šestičlenná rock – popová kapela Aventis a ta úplně všechny zvedla ze židlí. Ve svižném bigbeatovém tempu koncert pokračoval až do 23. hodiny.

| Číst více