Aktuality

Turistické informační centrum v rekonstrukci

Z důvodu stavebních prací je Turistické informační centrum na Domě kultury Vizovice do odvolání mimo provoz.

| Číst více

Aktuality

Divadlo SEMTAMFÓR ze Slavičína ve Vizovicích hned dvakrát

Nezávislou divadelní scénu SEMTAMFÓR ze Slavičína jsme měli možnost v Domě kultury Vizovice v tomto roce přivítat hned dvakrát.

Dne 26. února přijeli se známou divadelní pohádkou pro nejmenší POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE. Nejen dětské publikum nadšeně přijalo 3 klauny, kteří netradičním způsobem za přispění dětí odehráli příběhy, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou a další.

Druhé představení, komedii ze dvou pólů společnosti s názvem HOMELESS – Život je jen náhoda, tentokrát pro dospělé publikum odehrály v prostorách kavárny 3. března.

| Číst více

Aktuality

Šikovné ruce občanů Vizovic

Ve výstavních prostorách Turistického informačního centra na Domě kultury ve Vizovicích se uskutečnila již tradiční výstava prací občanů z Vizovic. Tato neustále populární výstava má stále se zvyšující zájem ze strany vystavujících, kterých letos bylo 35, tak ze strany návštěvníků. Většina návštěvníků si letos pochvalovala, že výstava je ještě pěknější než loni.

| Číst více

Aktuality

Chutilo vám, páni?

Všestranný talent – autor, herec, klaun a tanečník v jedné osobě – Pavol Seriš odehrál v plně obsazené kavárně Domu kultury ve Vizovicích 27. ledna 2017 pohybovou komedii z podivného světa restaurací a číšníků. V divadelní hře „ Chutilo vám, páni?“ ztvárnil víc jak 20 různých charakterů a jelikož použil jen minimum rekvizit, počítal s aktivní představivostí diváků.

| Číst více

Aktuality

Hrajeme si s Brdíkem

V neděli 22. ledna 2017 si děti v kavárně Domu kultury užívaly odpoledne s klaunem Brdíkem a jeho kamarádkou Brďolou. Nejen děti, ale i dospělí si zazpívali známé dětské písničky, učili se žonglovat s míčky, zatančili si a každé dítě si domů odneslo několik dárečků vymodelovaných z balónků.

| Číst více

Aktuality

Novoroční koncert Markéty Vodičkové a Filipa Vítů

Letošní Novoroční koncert v Domě kultury se nesl v pohodových rytmech blues – pop – rock. Vystoupilo mladé a talentované akustické duo, zpěvačka Markéta Vodičková a kytarista a zpěvák Filip Vítů. V průběhu večera zazněly světové romantické balady i české písničky.

| Číst více

Aktuality

Uršuloviny

Poslední akcí roku 2016 v Domě kultury byl zábavný pořad Uršuloviny. Z názvu si můžete správně odvodit, že hlavní postavou celé show byla Uršula Kluková, kterou slovem i zpěvem skvěle doplnil barytonista Šimon Pečenka. Oblíbená česká herečka s nakažlivým smíchem si Uršuloviny nadělila jako dárek ke svému výročí 50ti let hraní na pódiu.

| Číst více

Aktuality

Gajdy a zelé, živobytí celé.

Dne 10. 2. 2017 se v 17 hodin sešli v DK nejen šikovní obyvatelé Vizovic, kteří zahájili výstavu prací s názvem ŠIKOVNÉ RUCE OBČANŮ VIZOVIC, ale také milovníci valašské kyselice na akci GAJDY A ZELÉ, ŽIVOBYTÍ CELÉ.

Již 6 ročník výstavy spojený ze soutěží o nejlepší kyselici a s přehlídkou gajdošských kapel, byl velmi hektický. Ve výstavních prostorách Turistického informačního centra a na balkoně DK vystavilo své práce 35 obyvatel Vizovic a v prostorách kavárny se vybíralo z 18 vzorků kyselice. Letos si titul nejlepší kyselice jak od odborné poroty, tak od hlasujících diváků odnesla teprve 13 letá Petra Jaroňová.

| Číst více

Aktuality

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KYSELICI

Pokoříme loňských 27 soutěžních kyselic?

Říkají o vás, že vaříte skvělou kyselici? Troufnete si poměřit své kuchařské umění s ostatními? Pak jste ti praví do již 6. ročníku soutěže o nejlepší kyselici pořádané Domem kultury Vizovice 10. února 2017 v 17 hodin. Uvařte 5 litrový hrnec, vezměte rodinu a přátele a přijďte se pobavit za zvuku gajdoškých kapel na akci GAJDY A ZELÉ, ŽIVOBYTÍ CELÉ. Kromě kvalifikované komise hodnotí přímo i samotní návštěvníci a dva výherci si kromě dobrého pocitu, že kyselici umí opravdu skvěle odnesou i něco typicky valašského na památku.

| Číst více

Aktuality

Pavel Tabásek & Partyja uspořádali 2. ročník Listopádění.

V sobotu 19. 11. 2016 jsme se sešli na druhém ročníku setkání kapel s názvem Listopádění v kavárně Domu kultury Vizovice. Toto setkání vzniklo z chuti se ještě před vánočním mumrajem sejít a udělat si malé muzikantské dožínky.

Celý večer hudebně zahájil a poté uváděl Pavel Tabásek. Po jeho vystoupení následovalo vystoupení Folkrockového uskupení Pavel Tabásek & Partyja, Z horní dolní a dál na jih a na závěr 4 hodinového muzicírování zazněla Muziga Harafica. Celý večer se skvěle vydařil, publikum se po každém vystoupení vyžádalo potleskem přídavek a někteří si rádi i po skončení koncertu poseděli u nás déle.

| Číst více